Námořní meteorologická služba

"Mnoho obtíží, kterým jsem na moři čelil, bylo způsobeno buď nedostatečnými informacemi o počasí nebo neznalostí jeho vývoje.

Podívejme se:
Něco o službě
Příčiny nebezpezpečných situací na moři
Proč používat meteo službu
NESTYĎTE SE a zavolejte!
Aktuální poloha
Typy služeb - vyberte si

Za posílání meteo zpráv formou SMS vděčí můj název: Rosnička SMS - Meteo Pavel.


Něco o službě 
     Službu jsem zahájil v roce 2004. Jak již píši v úvodu, mnoho obtíží, kterým jsem na moři čelil, bylo způsobeno buď nedostatečnými informacemi o počasí nebo neznalostí jeho vývoje.  A to byl důvod proč služba vznikla. Počet námořníků stále narůstá a stejně tak roste i obliba SMS-hlášení. Podobně jako služba Zelená vlna funguje na cestách a dálnicích, snažím se zavést podobný koncept i na moři. Námořníci, kteří jsou již na moři, mi předávají aktuální počasí pro ty, kteří se nacházejí v přístavu a zvažují, zda mají vyplout.

   Ze zdravotních a později i rodinných důvodů jsem omezil plavby po moři. Teď se plně věnuji studiu jachtařské meteorologie (zatím ji nikdo pořádně nerozumí :-) ) a posílání SMS zpráv námořníkům, kteří jsou na moři. Vycházím z informací dostupných na internetu. V tom je trochu potíž, protože je vždy nutná analýza, kdo od koho "opisoval". Následuje konfrontace map z různých zdrojů, kontrola podle satelitních snímků, místních stanic (pokud existují), sousedních států, a pod. Není to jen slepé opisování předpovědních modelů. Kdo již zná mou teorii předpovědi počasí na moři tak ví, že používám metodu HPPP ("horizontálně pohybuj pohledem podél pobřeží"). Tato slova vyjadřují, jaké informace potřebujeme znát a kde to na internetu najdeme. Pak z toho sestavíme předpověď.

UŽ NEPODCENÍME SLEDOVÁNÍ POČASÍ!

Příčiny nebezpečných situací na moři

  • neznalost vývoje počasí,
  • slepá důvěra v mobilní aplikace,

... to byly nejčastější příčiny problémů, které jsem na moři zažil. Proto posílám předpověď počasí, které má být přímo nad vaší hlavou. Plujete s rodinou nebo je to sportovní plavba?

Pak:

  • Neztrácejte čas analýzou počasí a věnujte ho zábavě, rodině, výletu či dovolené,
  • potřebujete hlídat, když jste na kotvě? Kontroluji počasí ještě v noci,
  • analyzuji informace dostupné na internetu, informace musí do sebe zapadat,
  • někdy musí zvítězit zdravý rozum nad vypočtenými čísly.

Používejte mobilní aplikace, ale slepě jim nevěřte. Nesázejte život na "pouhý" výpočet.  Neohrožujte za plavby posádku ani svou rodinu.

>>> ZPĚT<<<


Proč používat meteo službu

Jsou alespoň tři důvody:
a) Dobrá informace o stavu počasí se na moři stává důležitou. Služba je určena pro Vás pokud řešíte:
- jak naplánovat dnešní plavbu?,
- mohu kotvit dnes v noci v zátoce?,
- kam za větrem?,
- kam pryč od větru, mám na palubě rodinu, chci se koupat...?, 
- potřebuji s někým občas konzultovat mou situaci na kotvě?
a další otázky.
Nenechávejte to náhodě! 

b) V současnosti vystupuje do popředí NEBEZPEČÍ BOUŘEK. Jejich četnost narůstá a síla taktéž a bohužel, i jejich ZÁLUDNOST.
     Předpovědní modely je občas NEVIDÍ.

c) Ne všude je internet, i v dnešní moderní době, dostupný. Pak chybí informace.

>>> ZPĚT<<<


NESTYĎTE SE a zavolejte!
Službu využívají mnozí skippeři, často i zkušení, nejen začátečníci, a jejich recenze ukazují, že je služba užitečná. A navíc, člověk v klidu domova vidí situaci často reálněji, než skipper na rozbouřeném moři.  

>>> ZPĚT<<<


Aktuální poloha

Chcete li upřesnit počasí na Vaší plavbu, potřebuji znát Vaši polohu a trasu plavby. Použijte aplikaci Google Maps, WhatsApp nebo obyčejnou SMS.  Nebo nová další aplikace SAILSERVER. Je skvělá. Dobře funguje. Po stažení do mobilu a přihlášení se vidí plavbu všichni, komu dáte název lodi a místo plavby.

>>> ZPĚT<<<


Typy služeb

Vyberte si:

4 položek celkem

Cena

11599
111599
rosnicka basic 1
699 Kč

1 zpráva denně na celý denSMS pro konkrétní trasu nebo místo na celý den. Je určena pro plavbu mezi přístavy, kdy se nepočítá s nočním kotvením.První informace v neděli. Doba...

Kód: 45
rosnicka premium 1
1 599 Kč

Celodenní asistence!!!Monitoring situace v průběhu dne.Služba je určena všem, co chtějí mít klid a pohodu. Máte pochybnost? Zavolejte!První informace v neděli.  Doba trvání...

Kód: 54
rosnicka standard 1
1 199 Kč

Dvě zprávy denně na celý den a nocJedna ráno pro trasu nebo místo a druhá večer pro kotvení v zátoce. Je určena pro plavbu, kdy se počítá s nočním kotvením.První informace v...

Kód: 51
zelena vlna (4)
1 Kč

Varovný servis!Námořníci si pomáhají navzájem.Pomozte  ostatním námořníkům a současně dostávejte varovná hlášení.Služba je zdarma:  posílej zprávy >>> získávej varování zdarma 

Kód: 237
15 let + praxe jako zkušební komisař
15 let + praxe jako zkušební komisař
16 000 Nm + napluto
16 000 Nm + napluto
19 let + Zkušeností jako lektor
19 let + Zkušeností jako lektor
27 let + kapitánem
27 let + kapitánem